cum sa mergi iarna!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cum sa mergi iarna!

Mesaj  torromirel la data de Mar Ian 19, 2010 3:04 pm

Sa mergi iarna are mai multe dezavantaje decat atuuri... Daca nu esti nevoit si nu anticipezi cu ce te confrunti, mai bine lasa pentru la vara... Iarna cortul e inutilizabil, pentru ca nu prea ai unde sa-l campezi,dimineata ai condens inghetat pe el(cum sa-l mai impachetezi?), E vizibil, deci esti expus... In plus, noaptea corpul nostru isi micsoreaza temperatura si dimineata e foarte dezagreabil sa te impachetezi si sa poornesti mai departe(asta in cazul calatoriilor neintrerupte, pentru cele statice ii las pe ceilalti sa povesteasca)....Mergi.... mergi.... sa te incalzesti, dar dupa un timp vrei sa te mai odihnesti ! Nu ai optiuni, peste tot e zapada si daca gasesti un loc, nu poti sta mult ca ingheti din nou... Nu prea ai ce vedea decat in anumite locuri... In general, nu are nici o logica sa mergi iarna.... Decat doar daca vrei sa-ti cunosti limitele si sa le largesti... Continui? Nu prea ai loc pe sosea, masinile te improasca cu zapada murdara, cate un tir din fata iti aduce multa ...racoare.....! Daca mergi pe un drum secundar, ai tate sansele sa te uzi la picioare in calitate de deschizator de drumuri( unde te usuci?)... Esti mai expus la maidanezi... De doi ani de cand merg, am fost muscat de doua ori, de doua saptamani din campania de iarna am fost muscat de patru ori! Dar mie imi place! De ce? Tineti aproape si o sa aflati(daca vreti).... ATENTIE! Acest forum contine forme si notiuni ce pot crea dependenta! Daca apar manifestari placute, ne asumam raspunderea, daca nu, ne oferim serviciile pentru consiliere. Voi reveni!

torromirel

Data de înscriere : 18/01/2010
Varsta : 48
Localizare : onesti

Vezi profilul utilizatorului http://torro.at.ua., www.mirelcalator.blogspot.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum